Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Odkryj Darłówko...

UFO, nietypowy most, rzeka rozdzielająca plaże, pirackie statki, wojskowe samochody to wszystko czeka na was w Darłówku. Nic dziwnego, że ta część zabytkowego Darłowa, położona nad rzeką Wieprzą, jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu.

Powodów jest naprawdę wiele. Przede wszystkim doskonała baza noclegowa w Darłówku można zakwaterować się ekskluzywnych hotelach, komfortowych domkach letniskowych, ośrodkach wczasowych, kwaterach prywatnych czy pensjonatach. Każdy z nich oferuje klientom wygodne noclegi z szeregami udogodnień. To co przyciąga turystów właśnie do tej nadmorskiej dzielnicy, to również dwie piękne plaże wschodnia i zachodnia, rozdzielone wspominaną już rzeką. Plaża wschodnia to coś w sam raz dla tych, którzy maja małe dzieci w okresie wakacyjnym na tym strzeżonym kąpielisku najmłodsi znajdą dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, będzie również okazja do gry w siatkówkę plażową. Natomiast plaża zachodnia to raj dla fanów sportów wodnych i atrakcji takich jak chociażby przejażdżka na bananie.


Darłówko słynie również z nietypowego, rozsuwanego mostu, nad Wieprzą, który łączy Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim. Tam również wylądowało UFO -mowa o nietypowej zabudowie budki sterowniczej, która przez turystów jest właśnie tak nazwana. Mimo że całkiem typowy, to przez turystów często odwiedzany jest również port rybacki w Darłówku. I nic dziwnego, stąd bowiem wyruszają regularne rejsy czy to pirackim statkiem z szantami w tle, czy kutrami rybackimi na przygodę z morskim połowem ryb. Jeśli wybierasz się na wakacje na samym początku lata to trafisz na popularną tutaj imprezę mowa o Międzynarodowym Zlocie Historycznych Pojazdów Wojskowych. To prawdziwa gratka dla fanów ciężkiego sprzętu.

Miłośnicy zamierzchłych czasów powinni  natomiast udać się na wycieczkę do historycznego Darłowa tutaj czeka Zamek Książąt Pomorskich, można zapoznać się ze średniowieczna architekturą sakralną, przespacerować się pod XIV-wieczną Bramą Kamienną.

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept
przewodnik po okolicy